iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Na widok radiowozu zaczął uciekać...

Policjanci prewencji zatrzymali poszukiwanego 30-letniego mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać.

 

- Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Wydziału Prewencji, 25 maja, około godziny 22:30 patrolowali ulicę Kościuszki w Ostrowie Wlkp. W pewnym momencie w rejonie Parku im. Adama Mickiewicza zauważyli mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg pieszy. Mimo wydanych przez uprawnionego funkcjonariusza poleceń do zatrzymania się, 30-latek uciekał dalej. Jednak policjanci byli szybsi. Uciekinier po chwili został obezwładniony, zatrzymany i umieszczony w radiowozie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach szybko wyszło na jaw co było powodem takiego zachowania. Mężczyzna, w policyjnych systemach figurował jako osoba poszukiwana, podejrzana o kradzieże sklepowe - informują ostrowscy mundurowi.

30-letni ostrowianin został przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że wartość skradzionego mienia to ponad 2 tysiące złotych. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił postawić 30-latkowi zarzuty kradzieży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego przestępstwo takie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 zł w związku z niestosowaniem się do poleceń wydawanych przez policjanta.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również