iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Na stadionie trwają przygotowania do pierwszego meczu TŻ Ostrovia w PGE ekstralidze

2022-03-30 15:03:00

Przy ulicy Piłsudskiego prace się nie zwalniają tempa. Do pierwszego meczu TŻ Ostrovia w PGE ekstralidze na Stadionie Miejski w Ostrowie Wielkopolskim pozostało coraz mniej czasu.


- Modernizacja i dostosowanie ostrowskiego Stadionu Miejskiego do wymagań PGE ekstraligi idą zgodnie z harmonogramem i są już na ukończeniu. Nadal jednak oczekujemy na oprawy oświetleniowe, które w związku z konfliktem zbrojnym, z opóźnieniem jadą z Chin. Obecnie trwa instalacja nowego nagłośnienia i montowane są kolejne słupy oświetleniowe - 10 już stoi, a kolejne 4 staną jeszcze w tym tygodniu. Końca dobiega także montaż nowych siedzisk na pierwszym łuku - wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Łączny koszt obecnych prac, w tym przygotowania Stadionu Miejskiego do wymagań PGE Ekstraligi, to niemal 16 mln złotych. Modernizacja Stadionu Miejskiego i jego przygotowania do wymagań PGE ekstraligi obejmują:

  • modernizację przejazdu polewaczek,
  • modernizację pozostałej części trybun: na pierwszym łuku montowanych jest 2246 nowych siedzisk, ten element zadania to również budowa schodów, montaż balustrad, roboty modernizacyjne korony polegające na utwardzeniu korony, roboty ogrodzeniowe oraz wykonanie odwodnienia modernizowanej trybuny.  W sumie zostanie wymienionych 8 tysięcy miejsc siedzących;
  • dostawa i montaż 999 nowych siedzisk na trybunę główną;
  • nowe zasilanie obiektu, oświetlenie toru żużlowego oraz płyty boiska, oświetlenie parku maszyn;
  • nowe nagłośnienie;
  • wykonanie odwodnienia liniowe toru żużlowego, parku maszyn;
  • roboty związane z modernizacją parku maszyn (montaż nowych wiat, montaż zaplecza parku maszyn - kontenery), wymiana ogrodzenia, roboty związane
  • z wykonaniem nawierzchni (pas bezpieczeństwa, park maszyn, przejazd polewaczek, wjazd na stadion);
  • nowy monitoring.

 

Zgodnie z planem 10 kwietnia na ostrowskim stadionie ma rozegrać się pierwszy mecz TŻ Ostrovia w ekstralidze. Zawodnicy treningi rozpoczęli w połowie marca.

- Nasi żużlowcy ostro trenują, by 10 kwietnia zaprezentować się godnie na torze ostrowskiej twierdzy, a my walczymy, by ukończyć inwestycję na czas. To zadanie na które patrzą nie tylko ostrowianie, ale i tysiące kibiców żużla. Robimy wszystko, byśmy mogli świętować start naszej drużyny w ekstralidze w ostrowskiej twierdzy - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Od 2017 roku Miasto Ostrów Wielkopolski przeznaczyło na ostrowski Stadion Miejski 26 mln złotych. Przebudowa trybun, schodów i ścian oporowych, odwodnienie trybuny głównej, montaż windy dla osób z niepełnosprawnością, warsztat żużlowy dla młodzieżowców z modernizacją pomieszczeń i wyposażeniem - to efekt wieloletniego wsparcia i inwestowania w stadion przy ulicy Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU