iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Na Pruślinie powstaną dwa ogrody

Mieszkańcy osiedla Pruślin w Ostrowie Wielkopolskim wzbogacą się o dwa ogrody. Te powstaną na terenie placu rekreacyjnego przy ulicy Świetlicowej. Ich budowa kosztować będzie prawie 320 tysięcy złotych. Zadania realizowane są w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jeszcze w tym roku przy ulicy Świetlicowej powstanie: „Osiedlowy ogród na Pruślinie dla małych i dużych artystów” oraz „Ogród na Pruślinie zaprasza seniorów”. Zadania zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Każde z nich zdobyło ponad trzy tysiące głosów. Ogrody powstaną na terenie istniejącego już Ogrodu Osiedlowego przy ulicy Świetlicowej. Działka ma 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. W dużej części jest jeszcze niezagospodarowana.

- Podpisaliśmy dziś umowę z wykonawcą na budowę dwóch ogrodów. W ramach inwestycji teren zostanie właściwie doświetlony i zmonitorowany. Powstanie mała scena, która pozwoli młodym artystom głównie ze Szkoły Podstawowej nr 13 na występy artystyczne. Powstanie tutaj kompletne miejsce do spotkań mieszkańców przede wszystkim z tego osiedla. Co ważne, obiekt zostanie także dostosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnością. Cześć tego terenu będzie utwardzona, część zniwelowana - podkreśla Mikołaj Kostka zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki inwestycji znacznie powiększy się teren, który dziś jest nieużytkowany, głównie przez dzikie zarośla. Z myślą o młodzieży i dorosłych powstanie Street workout. W ramach projektu „Ogród na Pruślinie zaprasza seniorów” powstanie siłownia zewnętrzna wraz ze ścieżką zdrowia. Pomysłodawcą i inicjatorką ogrodów była Barbara Cieślak prezes Stowarzyszenia Aktywni dla Pruślina. Organizacja ma już kolejne plany na zagospodarowanie tego terenu.

- Napisaliśmy kolejne wnioski, które złożyliśmy w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mamy nadzieję, że uda nam się i tym razem wygrać. Od 2019 roku z OBO otrzymaliśmy 760 tysięcy złotych. Dzięki temu, każdego roku ten teren pięknieje - mówi Barbara Cieślak, prezes Stowarzyszenia „Aktywni dla Pruślina” w Ostrowie Wielkopolskim.

Osiedle Pruślin na brak inwestycji narzekać nie może. Ostatnie lata to intensywny rozwój tej części miasta.

- Pruślin został bardzo mocno doinwestowany w ostatnich latach, przede wszystkim poprzez budowę dróg. To między innymi ulica Środkowa oraz cały układ drogowy między ulicą Dębową a Bukową. Realizujemy w tej chwili dokumentację projektową dla rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z budową sali gimnastycznej dla tej placówki - podkreśla Mikołaj Kostka z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Budowa dróg wraz z całą infrastrukturą wodno-kanalizacyjną na Osiedlu Pruślin tylko w ciągu ostatnich pięciu lat, czyli od 2018 roku, pochłonęła ponad 12 mln złotych.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również