iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Na praktykach w ostrowskiej komendzie

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

W maju w wydziałach Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim praktyki odbywali uczniowie klasy prawno-policyjnej ostrowskiego ekonomika.

 

Przez miesiąc trwania praktyk przyglądali się pracy funkcjonariuszy. Policjanci zapoznali ich z historią powstania Polskiej Policji, jej strukturą organizacyjną, zadaniami poszczególnych pionów Policji, wyposażeniem policjantów i zasadami rekrutacji.

Klasy mundurowe Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim są kierunkiem dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze służbą w policji lub w innych formacjach mundurowych. Podstawowym celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do służby w mundurze, dlatego też policjanci ostrowskiej komendy przez cały maj gościli uczniów o profilu prawno-policyjnym.

- Uczniowie podczas odbywania swoich praktyk zawodowych mieli okazję poznać pracę policjantów. Mundurowi z różnych pionów służbowych starali się jak najbardziej przybliżyć specyfikę tej pracy i przekazać doświadczenia zdobyte podczas służby. Pobyt w ostrowskiej komendzie miał na celu ułatwienie młodym ludziom planowanie swojej dalszej drogi edukacyjnej i podjęcie świadomego wyboru zawodu w przyszłości. Uczniowie mogli zapoznać się w praktyce ze specyfiką pracy policjanta oraz uzyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu - podsumowują ostrowscy mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również