iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów

„Na podwójnym gazie” uciekał przed policją

2016-12-08 08:11:32
Zdjęcie: Archiwum
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca osobowego fiata, który trafił w ręce ostrowskiej drogówki. Mężczyzna, zignorował znaki dawane przez mundurowych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało - mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierował na „podwójnym gazie” i bez uprawnień.

Ostrowscy policjanci zauważyli wieczorem poruszający się samochód bez włączonych świateł mijania. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych sugerujących zatrzymanie pojazdu, mężczyzna kierujący fiatem przyśpieszył. W trakcie ucieczki kierujący wykonywał manewry wyprzedzania pojazdów, które w znaczny sposób zagrażały bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Chwilę później, kierowca fiata zatrzymał pojazd na drodze i zaczął uciekać pieszo kierując się w stronę pobliskich lasów.

Ostrowska drogówka nie dała jednak za wygraną - w krótkim pościgu pieszym kierowca został zatrzymany.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało - w wydychanym powietrzu miał blisko 2,4 promila alkoholu - i jak ustalili policjanci nie był to pierwszy raz kiedy mężczyzna kierował „na podwójnym gazie”. 23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, trzy lata temu, stracił już prawo jazdy będąc w podobnej sytuacji. Zgodnie z wyrokiem sądu ciąży na nim zakaz kierowania pojazdami.

Oprócz kierowcy, w pojeździe znajdowało się jeszcze trzech pasażerów - wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Niestety, chyba żaden z nich nie zdawał sobie sprawy, że ta sytuacja była zagrożeniem także dla ich życia i zdrowia. 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5