iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Na Placu Rowińskiego coraz bliżej końca robót

Prace rewitalizacje na Placu Rowińskiego dobiegają końca. To ostatni etap zadań realizowanych w ramach projektu rewitalizacji Śródmieścia.

Na Placu Rowińskiego stoi już mała architektura, są pierwsze nasadzenia roślin, które cudownie się zazielenią wiosną, ale jest także element wodny oraz poidełko, które powstało z myślą o naszych czworonożnych milusińskich i ich potrzebach. Wodne nowinki nie są jeszcze uruchomione, ale wszystko przed nami. Prace rewitalizacje zmierzają ku końcowi.

- Chcemy, by była to bezpieczna przestrzeń, w której będzie można spokojnie przysiąść i znaleźć chwilę wytchnienia. Plac Rowińskiego otrzymuje właśnie nowe życie. Przechadzając się rewitalizowanym ciągiem ulic - Kolejowa, Wiosny Ludów i Plac Rowińskiego - nie mogę się doczekać spotkania na pierwszych wystawach i festiwalach właśnie w tych miejscach, to będzie nasz miejski salonik kulturalny. Mam nadzieję, do zobaczenia wkrótce - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prace na Placu Rowińskiego to część dużej inwestycji. Projekt rewitalizacji ostrowskiego Śródmieścia obejmuje modernizację budynku sali sesyjnej na Ostrowskie Centrum Aktywności Lokalnej, modernizację Ogródków Jordanowskich, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta oraz modernizację Amfiteatru Miejskiego. Wartość całego zadania to ponad 11 milionów złotych, z czego blisko 9 milionów to dofinansowanie unijne.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również