iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

MZK chce nazwać "elektryki". Macie pomysły?

Na początku września na ulice Ostrowa Wielkopolskiego wyjechało kolejnych sześć autobusów elektrycznych. Jest już ich dziesięć. Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolski ogłasza konkurs na ich nazwy.

- Jestem przekonana, że dzięki konkursowi, nasze nowe, elektryczne autobusy będą mieć niezwykłe nazwy. Ostrowianie już nie raz dali się poznać od kreatywnej strony i z pewnością w tym przypadku także nie zawiodą. Zachęcam do udziału w konkursie wszystkich mieszkańców. Już wkrótce nie będziemy jeździć po prostu „elektrykiem”, ale „elektrykiem” wyjątkowym, bo z własnym imieniem! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Oficjalna prezentacja nowoczesnych i ekologicznych autobusów SOLARIS URBINO 12 Electric odbyła się 3 września przy ostrowskim Centrum Przesiadkowym i Arenie Ostrów. Autobusy te można odróżnić od innych po zielonych tablicach rejestracyjnych i napisie "Nowy autobus elektryczny", ale to czasami za mało by rozpoznać „elektryka” na drodze.

- Pomimo, że autobusy elektryczne odróżniają się od pozostałych tym, że są w kolorze czerwonym i mają zielone tablice rejestracyjne, a także napis „Autobus elektryczny” to można je pomylić np. z autobusami marki MAN, które wyglądają bardzo podobnie. Dlatego ogłosiliśmy konkurs na ciekawe nazwy dla naszych elektryków. Propozycje mogą być jedno - lub dwuwyrazowe i powinny uwzględniać aspekt ekologiczny lub/i napęd elektryczny – powiedział Janusz Marczak, prezes MZK S.A.

Konkurs dotyczy przygotowania indywidualnych nazw dla 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim i które zostały zakupione w ramach projektów: „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski” oraz „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej”.

Konkurs trwa od 28 września i został podzielony na 3 etapy:

  • I etap - przyjmowanie propozycji nazw przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim na adres email: konkurs@mzk-ostrow.com.pl do 25 października 2020r.
  • II etap – wybór przez komisję konkursową 20 nazw spośród zgłoszonych propozycji do finałowego, III etapu Konkursu - 29 października 2020r.
  • III etap - głosowanie internetowe na wybór nazw 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim od 29 października do 15 listopada 2020 r.

 

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno osoby pełnoletnie, jak i osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych – wzór do pobrania na stronie internetowej spółki MZK S.A.

Autorom 10 nazw z największą liczbą oddanych głosów w III etapie konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora Konkursu. Wszystkie dokładne informacje wraz z Regulaminem konkursu zostały zamieszczone na stronie internetowej spółki.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również