Z policji

Mundurowi zabezpieczyli ponad 300 gramów substancji zabronionych

Mundurowi zabezpieczyli ponad 300 gramów substancji zabronionych
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.

W ostatnim czasie policjanci ostrowskiej komendy przeprowadzili szereg działań, dzięki którym kolejne środki zabronione nie trafią na lokalny rynek. Funkcjonariusze zatrzymali kilka osób posiadających narkotyki. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 300 gramów substancji zabronionych, w tym amfetaminę oraz marihuanę.

Do pierwszego zatrzymania doszło 23 kwietnia.

- Patrol Wydziału Prewencji, w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego przewoził w swoim aucie ponad 55 gramów substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, a zabezpieczone środki trafiły do dalszych badań - informują mundurowi.

Kolejna interwencja miała miejsce w nocy z 26 na 27 kwietnia.

- Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim, skąd dochodziły krzyki oraz głośna muzyka. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali 55-letniego mieszkańca miasta, który zachowywał się agresywnie i był wyraźnie pobudzony. W trakcie interwencji mundurowi ujawnili ponad 120 gramów marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany - wskazują mundurowi.

Następne zatrzymanie miało miejsce 7 maja. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie blisko 20 gramów środków zabronionych. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mieszkaniec powiatu usłyszał zarzut.

- Do kolejnej realizacji doszło dzięki pracy policjantów Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 49-letni mężczyzna może posiadać przy sobie środki zabronione. Po dotarciu pod wskazany adres policjanci zatrzymali podejrzanego. Przy mężczyźnie znaleziono worek oraz pojemniki z zawartością marihuany. Łącznie zabezpieczono ponad 110 gramów narkotyków - podają policjanci.

Dzięki pracy mundurowych kolejne nielegalne substancje nie trafią do mieszkańców regionu, szczególnie osób nieświadomych zagrożeń wynikających z ich zażywania. Wszystkie zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań, a zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.




Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy