iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Motocyklista z promilem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. 36-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

 

24 sierpnia, policjanci ruchu drogowego ostrowskiej komendy po godzinie 20:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Motocyklem kierował 36-letni ostrowianin. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kierującemu zostało również zatrzymane prawo jazdy. Motocykl, którym poruszał się mężczyzna odholowano na strzeżony parking.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do dwóch lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz nakłada świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI