iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

MOPS zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz działając prewencyjnie, od czwartku 19 marca, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, zawiesza czasowo do odwołania bezpośrednią obsługę interesantów.

Ośrodek nie przerywa jednak pracy, a jest jedynie nieczynny dla interesantów.

Kontakt z pracownikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

 

Przy wejściu do budynku MOPS w godzinach pracy wystawiana jest skrzynka, do której klienci mogą wrzucać dokumenty (będą podlegały rejestracji), a także informacje, prośby lub wnioski do urzędników o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Dyrektor zachęca do załatwiania spraw przez profil zaufany. Osoby, które go nie mają, mogą go potwierdzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyt w urzędach. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę,  a także składać pisma i większość wniosków wraz  z załącznikami.

W sprawach niecierpiących zwłoki, możliwe są wyłącznie wizyty po uprzednim umówieniu telefonicznym - z konkretnym pracownikiem (tel.: 62 592 11 22, 62 502 82 01).

 

Zaplanowane wypłaty na konta bankowe będą realizowane w wyznaczonych terminach. Świadczenia rodzinne i z pomocy społecznej zaplanowane do wypłaty  w dniach  24, 25 marca 2020 roku zostają przyspieszone na 23 marca 2020 r.

Kasa MOPS od 24 marca będzie nieczynna. Dyrektor placówki zachęca klientów MOPS do zakładania kont bankowych oraz do zaleca codzienne zapoznawanie się z aktualnymi komunikatami umieszczanych na stronie internetowej Ośrodka i Urzędu Miejskiego.

 

 

Tagi: mops, ostrów
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również