iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Modernizacja interny B w ostrowskim szpitalu zakończona

2022-03-14 13:03:00

Zakończyła się modernizacja interny B w ostrowskim szpitalu. Tym samym oba oddziały internistyczne zostały kompleksowo wyremontowane.


Dysponująca ponad 60. łózkami interna, to jeden z największych obszarów medycznych w ostrowskim szpitalu, m.in. ze względu na wielkość i specjalizację podzielona została na dwa niezależne oddziały A i B. W 2016 r. za kwotę ok. 3 mln zł pochodzących z budżetu powiatu ostrowskiego wyremontowana została pierwsza część interna A.

Dawniej 6-8-osobowe sale pacjentów i jedna toaleta na korytarzu zastąpione zostały 2, 3 i 5-osobowymi salami z odrębnymi sanitariatami a także praktycznym zapleczem dla personelu.

Na swoją remontową kolej czekała część B interny. Pieniądze na ten cel szpital pozyskał z rezerwy premiera. Przeszkodą w rozpoczęciu prac była także epidemia koronawirusa, w walce z którą oddziały internistyczne były bezpośrednio zaangażowane. Ostatecznie remont mógł zostać zrealizowany.

- Od ponad 10 lat konsekwentnie, krok po kroku modernizujemy ostrowski szpital. Cieszy fakt, że Interna B jest przedostatnim oddziałem w budynku głównym szpitala, który został wyremontowany Realizacja tego zadania była możliwa dzięki rekomendacji i zaangażowaniu wielu osób. Szczególnie podziękowania chciałbym przekazać parlamentarzystom: minister Marlenie Maląg, posłom Tomaszowi Ławniczakowi i Katarzynie Sójce – powiedział Paweł Rajsk, starosta ostrowski.

Nowy oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt, ale także, co jest już standardem w ostrowskiej lecznicy, wyróżnia się kolorystyką i wystrojem.

- Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego ok. 2,4 mln pochodziły z funduszy rządowych, budżet powiatu wsparł to zadanie kwota ok. 600 tys. zł, a szpital wyasygnował z własnych funduszy 24 tys. zł – powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta.
Czytaj również