iOstrowWlkp.pl reklamy
Tenis stołowy

Młode zawodniczki LKS Orzeł Wysocko Wielkie z tytułem Drużynowych Wicemistrzyń Wielkopolski

2022-05-17 14:05:00

15 maja odbyły się zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Tenisie Stołowym. Zawodniczki klubu LKS Orzeł Wysocko Wielkie, Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska, wywalczyły drużynowe wicemistrzostwo Wielkopolski.

Zawody odbyły się w miejscowości Lisiec Wielki, koło Konina. Udział w nich wzięło pięciu zawodników z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego przy Ludowym Klubie Sportowym Orzeł Wysocko Wielkie: Franciszka Dudzińska, Amelia Kucharska, Aleksandra Nawrocka, Nadia Spławska i Marcel Sokołowski. W tej prestiżowej imprezie wystartowało po 32. najlepszych zawodników i zawodniczek z terenu Wielkopolski, wyłonionych w trzech z turniejach cyklu Grand Prix.

W turnieju indywidualnych kwalifikacji sensacyjnie zwyciężyła Aleksandra Nawrocka (wiekowo jeszcze żaczka) pokonując na swojej drodze turniejowe zawodniczki rozstawione z numerami 1 i 2, i tym samym uzyskała awans na Mistrzostwa Polski Młodziczek, które odbędą się 27-29 maja w Dębicy. Pozostali zawodnicy z LKS Orzeł Wysocko Wielkie uplasowali się kolejno na pozycjach: 9-12 miejsce: Amelia Kucharska, Franciszka Dudzińska, Marcel Sokołowski, 13-16, miejsce Nadia Spławska.

W drugiej części zawodów przystąpiono do rywalizacji mającej na celu wyłonienie mistrzów Wielkopolski. W kategorii młodziczek turniej ten odbył się pomiędzy dwoma najlepszymi zawodniczkami z powyższych kwalifikacji i reprezentantką Lubonia, która posiadała limit imienny z uwagi na bardzo wysokie miejsce w rankingu ogólnopolskim. Zawodniczki te zagrały turniej „każda z każdą”. Aleksandra Nawrocka w pięknym stylu i po zaciętej walce uległa tylko nieznacznie zwyciężczyni całych mistrzostw i wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Wielkopolski młodziczek na 2022 rok.

Jest to kolejny ogromy sukces trener Małgorzaty Dudzińskiej i jej wychowanki z Ostrowskiej Akademii, która podobnie jak w niedawno odbytych Mistrzostwach Wielkopolski kadetek Wicemistrzostwo zdobyła Gabriela Lubieniecka.

Po rywalizacji indywidualnej rozegrano mistrzostwa drużyn klubowych. Do turnieju LKS Orzeł Wysocko Wielkie wystawił dwie drużyny na 13 zespołów dziewczęcych biorących udział w tej rywalizacji. Turniej rozegrany został systemem pucharowym. Niestety, w meczu o wejście do półfinału spotkały się dwie drużyny z wysockiego LKS-u: Aleksandra Nawrocka w parze z Amelią Kucharską i Franciszka Dudzińska w parze z Nadią Spławską. Lepsze tego dnia okazały się nieco starsze koleżanki Aleksandra Nawrocka z Amelią Kucharską, które dotarły do finału, gdzie zostały pokonane przez zawodniczki ze Śmigla rozstawione z nr 1 i wywalczyły dla swojego klubu tytuł Drużynowego Wicemistrza Wielkopolski na 2022 rok.

Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska zdobywając Drużynowe Wicemistrzostwo Wielkopolski, zapisały koleją kartę w historii wysockiego klubu!

Źródło: powiat-ostrowski.pl