iOstrowWlkp.pl reklamy
Piłka ręczna

Mistrzowie Wielkopolski! Puchar w rękach ostrowskich szczypiornistów

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał wojewódzki turnieju szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej. Wygrała go zdecydowanie drużyna Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU trenowana przez Rafała Stempniaka.

Szkoła od lat znana jest ze szkolenia sportowego piłkarzy ręcznych, które odbywa się w ramach klas sportowych oraz zajęć SKS. Poziom szkolenia sportowego jak magnes przyciąga utalentowanych nastolatków. Wśród zwycięskiej drużyny przeważają ostrowianie, ale są też  uczniowie, którzy pochodzą z województwa mazowieckiego. Zdecydowali się na edukację daleko od domu rodzinnego po to, aby szkolić się sportowo i zawodowo w technikum na ul. Kantaka w Ostrowie.  Szkoła od lat współpracuje z Klubem Piłki Ręcznej Ostrovia.

 

Absolwenci tej szkoły czasem decydują się na karierę sportową w polskich lub europejskich klubach sportowych. Taką wybrali Krzysztof Lijewski, Bartłomiej Jaszka, Łukasz Jaszka, Marek Szpera, Michał Bałwas, Błażej Potocki, Krzysztof Łyżwa, Arkadiusz Galewski, Mateusz Jedwabny, Dominik Kaszuba, Tomasz Klara, Michał Bartnik, Marcin Bednarek, Przemysław Słupianek, Paweł Piosik, Przemysław Sobczak, Paweł Zieliński. Wielu z nich było reprezentantami Polski, a kilku olimpijczykami. A po zakończeniu kariery pracują często, jako trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego lub sędziowie sportowi.

 

 
Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również