iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Ministerstwo przekazało kasę na wsparcie dla seniorów

2021-05-10 08:15:42

Chodzi o niebagatelną sumę ponad pół miliona złotych z Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie trzech placówek senioralnych - Dziennego Domu „Senior+” przy ul. Limanowskiego, Klubu „Senior+” przy ul. Piłsudskiego oraz powstającego na parterze Domu Katechetycznego przy Raszkowskiej nowego oddziału Domu Dziennego Pobytu.

I to właśnie do ostatniej placówki, popłynie znaczna część ministerialnej kasy. 320 tys. zł spożytkowana zostanie na wyposażenie i funkcjonowanie ośrodka. Z obiektu skorzysta 45 osób w wieku "60+", nieaktywnych zawodowo. Będzie on zapewniał 8-godzinną opiekę od poniedziałku do piątku, przy udziale profesjonalnej kadry socjalnej i medycznej. Koniec prac budowlanych zaplanowano na grudzień 2021 roku a uroczyste otwarcie odbędzie się w styczniu 2022 roku.

- Powstaje tu miejsce integracji dla seniorów, ale przede wszystkim opieki pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej i fizjoterapeutycznej. Na jego funkcjonowanie i wyposażenie przeznaczymy blisko 400 tysięcy złotych. Dzięki pozyskanej dotacji, z miejskiego budżetu dołożymy na ten cel jedynie 80 tysięcy. Poza zaadoptowaniem parteru Domu Katechetycznego na potrzeby seniorów, przeznaczymy te pieniądze na meble – oczywiście również takie, które są dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, sprzęt rehabilitacyjno-medyczny, ale także komputery, sprzęt RTV oraz AGD, wyposażenie kuchni i jadalni. Znajda się tu także potrzebne urządzenia do ćwiczeń i rehabilitacji – wylicza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Zaś nieco ponad 230 tys. wesprze funkcjonowanie Dziennego Domu „Senior +” przy ul. Limanowskiego (170 880 zł) oraz Klubu „Senior +” przy ul. Piłsudskiego (64 080 zł). Z pozyskanej dotacji finansowane będą różnego rodzaju formy aktywizacji społecznej i zawodowej seniorów, m.in. aktywność ruchowa i rehabilitacja fizyczna oraz gimnastyka ogólnousprawniająca.

- W dalszym ciągu naszym podopiecznym zapewniać będziemy szeroką ofertę edukacyjną, kulturalną, rekreacyjną a także opiekuńczą, w ramach których seniorzy skorzystają z atrakcji kulturalnych w mieście i uczestniczyć będą w wycieczkach. Nadal zapewniać też będziemy śniadanie i 2-daniowy obiad. Wykwalifikowana kadra poprowadzi zajęcia manualne z wykonywaniem różnorodnych technik arteterapii i ergoterapii. Seniorzy będą mogli rozwijać tu swoje pasje – zapewnia Dorota Krysiak – Molenda, kierownik Dziennego Domu „Senior+”.       

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl