iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Miliony na remonty powiatówek

21 mln zł na remonty dróg powiatowych a także budowę chodników oraz ścieżek rowerowych, przeznaczy samorząd powiatu ostrowskiego w 2021 r.

- To będzie kolejny dobry rok dla drogownictwa w naszym powiecie. Na chwilę obecną na ten cel przeznaczymy ponad 21 mln zł, a liczymy, że ostatecznie kwotę tę uda się zwiększyć. W tej puli są środki budżetowe powiatu, pozyskiwane z różnych źródeł oraz dofinansowanie z poszczególnych samorządów – zwraca uwagę Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Na finiszu jest właśnie modernizacja drogi Łąkociny – Janków Zaleśny, łączącej miejscowości z dwóch gmin. Wartość inwestycji to 5 mln 710 tys. zł. W ramach jej realizacji droga na odcinku ponad 4.5 km zyska nową nawierzchnię wraz ze ścieżką rowerową oraz chodnikami w terenach zabudowanych. remontowi poddane zostaną także przydrożne rowy.

- Na ten projekt powiat ostrowski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3,046 mln zł. Z budżetu powiatu ostrowskiego wyasygnowaliśmy 2,558 mln zł, a gmina Raszków dofinansowała je w kwocie 100 tys. zł – wyliczył Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.

Ponadto w planach jest dokończenie modernizacji drogi w Janisławicach (gmina Sośnie), na którą w ubiegłym roku przeznaczono około 700 tys. zł. Za tę sumę udało się wyremontować prawie 3 km odcinek drogi. W 2021 r. zmodernizowany ma zostać pozostały 3.5 km odcinek drogi, na co planuje się przeznaczyć ponad 800 tys. zł. Inwestycja realizowana jest z puli środków powiatu ostrowskiego oraz gminy Sośnie.  

Natomiast ma terenie gminy Odolanów remontowany ma być 400 metrowy odcinek ul. Raszkowskiej, stanowiący przedłużenie drogi z Kaczor do Wierzbna (500 tys. zł). Dobre wieści płyną także dla mieszkańców Jankowa Przygodzkiego.

- Planujemy remont ul. Wodnej w Jankowie Przygodzkim na brakującym odcinku od zabudowań w kierunku Trzcielin. Będzie to odcinek ok. 1,2 km. Zadanie zostanie zrealizowane w partnerstwie z gminą Przygodzice – wyjaśnia wicestarosta ostrowski.

Na to zadanie powiat przeznaczy 350 tys. zł, a kolejne 200 tys. zł dołoży gmina Przygodzice.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również