iOstrowWlkp.pl reklamy
Przygodzice

Miliony na inwestycje drogowe

2021-05-05 12:05:00
Modernizacja ulicy Kasztanowej oraz kontynuacja budowy ul. Inżynierskiej w Przygodzicach, to dwie sztandarowe tegoroczne inwestycje realizowane przez samorząd Przygodzic. Obie otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Pierwsza z nich realizowana będzie na długości 850 metrów. Wartość zadania to 1 mln 750 tys. zł, z czego 961 tys. zł stanowi wsparcie w ramach RFRD. Wraz z remontem drogi, przebudowany zostanie także odcinek sieci wodociągowej.

 

Z kolei zlokalizowana na terenach inwestycyjnych Inżynierska, gdzie trwa proces sprzedaży wydzielonych przez powiat ostrowski działek, wybudowana zostanie od podstaw na długości niemal kilometra. Całkowita wartość przedsięwzięcia wraz z usunięciem kolizji budowanej drogi z siecią SN ma wynieść 2 mln 550 tys. zł a dofinansowanie ze środków budżetu państwa stanowi ponad 1.5 mln zł.

 

- Pieniądze z RFRD to mocny impuls prorozwojowy dla Przygodzic i czynnik, który pozwoli w pełni wykorzystać szanse i środki przeznaczone na inwestycje lokalne. Cieszymy się podwójnie - przyznają władze samorządowe gminy Przygodzice.

(alf)

 Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU