iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Mikrobusy dla DPS-ów

2019-08-06 07:08:00

O dwa mikrobusy do transportu osób niepełnosprawnych wzbogacą się Domy Pomocy Społecznej prowadzone przez powiat ostrowski. Znaczna część kwoty zakupu aut sfinansowana zostanie z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami” PFRON podpisał stosowne umowy z przedstawicielami samorządów, na różne formy aktywizacji oraz wsparcia dla osób niepełnosprawnych. W przypadku powiatu ostrowskiego jest to właśnie dofinansowanie na zakup samochodów dla podopiecznych DPS.

– Dzięki realizacji programu skutecznie zmieniamy krajobraz polskich miast i wsi, które stają się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych – mówiła prezes zarządu PFRON Marlena Maląg podczas uroczystości parafowania dokumentów.

Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł, po 80 tys. zł na każdy DPS.

- Z naszego budżetu wyasygnujemy kwotę ok. 130 tys. która pozwoli na zakup dwóch busów w pełni dostosowanych do potrzeb przewozu niepełnosprawnych - powiedział Roman Pacholczyk – wicestarosta ostrowski.

 

Powiat ostrowski prowadzi dwa DPS-y w Psarach (gmina Sieroszewice) oraz w Ostrowie. W obu przypadkach auta są niezbędne w funkcjonowaniu palcówki zwłaszcza w transporcie do lekarzy oraz innych form wsparcia poza palcówką.

- Obecnie dysponujemy Volkswagenem Transporterem, który liczy sobie ponad 20 lat. Nie spełnia on wszystkich wymogów i oczekiwań pensjonariuszy. Dlatego tak cieszymy się z nowego pojazdu – powiedziała Katarzyna Modrzyńska Dyrektor DPS w Ostrowie.

W imieniu władz powiatu ostrowskiego dokumenty o dofinansowaniu podpisali: Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski, Damian Grądzielewski Członek Zarządu Powiatu oraz Donata Kupczyk Skarbnik. W imieniu PFRON dokumenty podpisała Marlena Maląg Prezes Zarządu PFRON.

Nowe fordy wyposażone we wszystkie urządzenia do bezpiecznego przewozu niepełnosprawnych gotowe będą jesienią tego roku.

 

 

 Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl