iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Mieszkasz w gminie Nowe Skalmierzyce i masz smartfona? Musisz to przeczytać!

Mieszkańcy gminy Nowe Skalmierzyce posiadający smartfony mogą już korzystać z uruchomionej przez urząd aplikacji "Blisko". Dzięki pobraniu tego oprogramowania na swój telefon i wprowadzeniu nazwy miejscowości, można na bieżąco otrzymywać ważne powiadomienia lub ciekawe informacje z okolicy.

Są to przede wszystkim materiały publikowane na stronie internetowej skalmierzyckiego magistratu, a wśród nich aktualności, wydarzenia, informacje i komunikaty. Ponadto to również alarmy i ostrzeżenia o wszelkiego typu utrudnieniach np. w ruchu czy zagrożeniach związanych z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Dzięki aplikacji można też śledzić poziom czystości powietrza w Wielkopolsce, otrzymywać informacje o wyłączeniach prądu czy z systemu Child Alert służącego poszukiwaniu zaginionych dzieci.

Bardzo ciekawy jest też moduł dodatkowy – „Gospodarka odpadami”, który przypomina o wywozie śmieci. Wpisując swoją miejscowość aplikacja wyświetla harmonogram wywozu odpadów komunalnych, jak również w przypadku wątpliwości podpowiada jak je prawidłowo segregować.

Aplikacja jest dla użytkowników bezpłatna.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również