iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zginął na DK11

Zdjęcie: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Brodowo

Łącznie cztery osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11. Niestety, jedna osoba zginęła na miejscu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem pomiędzy Środą Wielkopolską, a Jarocinem. Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Renault Clio zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w prawidłowo jadący samochód. Tym pojazdem podróżowała rodzina z trzyletnim dzieckiem.

Do szpitala został przetransportowany pasażer renault. W wypadku, śmierć na miejscu poniósł, jego kierowca. Trzy osoby z drugiego samochodu trafiły do szpitala.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie sześć strażackich zastępów z JRG Środa, OSP Środa, OSP Brodowo i OSP Koszuty, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policję.

 

AKTUALIZACJA

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej podała więcej szczegółów dotyczących tego tragicznego zdarzenia.

- W niedzielę 23 kwietnia br. chwilę po godzinie 11.00 dyżurny średzkiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu na 316 km drogi krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Włostowo, gdzie doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów osobowych. Z poczynionych przez funkcjonariuszy czynności wstępnie ustalono, iż 75 letni mężczyzna kierując pojazdem osobowym marki Renault Clio jadąc w kierunku Jarocina na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia się z pojazdem marki Citroen Cactus, którym podróżowała rodzina z trzyletnim dzieckiem. Pomimo podjętej próby reanimacji śmierć poniósł kierujący pojazdem renault. Pasażer z którym podróżował 75-letni mężczyzna oraz trzyosobową rodzinę przetransportowano do szpitali. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą przedmiotem postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury. Ruch na tym odcinku drogi przez 4 godziny był wstrzymany. Policja w tym czasie wyznaczyła objazdy - informuje KPP Środa Wielkopolska.

 

Zdjęcie: KPP Środa Wielkopolska

Zdjęcie: KPP Środa Wielkopolska

Zdjęcie: KPP Środa WielkopolskaTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI