iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego kradł paliwo w sąsiednim powiecie

Krotoszyńscy Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który odpowie za kilka kradzieży paliwa. Mężczyzna kradł olej napędowy z pojazdów i maszyn na terenie powiatu krotoszyńskiego. Sprawca usłyszał dwanaście zarzutów, teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Kryminalni z krotoszyńskiej komendy podczas swojej pracy zdobyli informację, że mężczyzna użytkujący volkswagena kradnie paliwo w różnych zakątkach powiatu krotoszyńskiego. Pierwsze kradzieże oleju napędowego krotoszyńska policja odnotowała w marcu br. Od pierwszego zgłoszenia policjanci z wydziału kryminalnego zajęli się tą sprawą. Pojawiały się kolejne zgłoszenia kradzieży w miesiącu maju i czerwcu. Funkcjonariusze analizując informacje dotyczące tych kradzieży powiązali je w jedną całość. Wytypowali osobę, która mogła kraść paliwo i w dodatku jeździć na kradzieże samochodem osobowym pomimo orzeczonego prawomocnym wyrokiem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był to strzał w dziesiątkę. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Jak się okazało dokonał on łącznie sześć kradzieży paliwa w tym trzech kradzieży z włamaniem. Młody mężczyzna łącznie ukradł 1370 litrów oleju napędowego. Za każdym razem wybierając się na kradzież jechał samochodem pomimo zakazu sądowego.

 

Zatrzymany 24-latek usłyszał 12 zarzutów, w tym 3 kradzieży z włamaniem, 3 kradzieży i 6 zarzutów za kierowanie pojazdem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego prawomocnym wyrokiem Sądu. Kryminalni nadal  pracują nad tą sprawą i sprawdzają podobne zgłoszone przypadki kradzieży paliwa. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Krotoszyn

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również