iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Mieszkaniec Odolanowa ranny w wypadku pod Miliczem

2022-08-02 10:08:00
Zdjęcie: KPP Milicz

Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło DK 15 w pobliżu Dziadkowa. To kolejne już zdarzenie drogowe w tym niebezpiecznym miejscu - zwracają uwagę policjanci - i ponownie apelują do wszystkich kierujących o zmniejszenie prędkości i zachowanie ostrożności na drodze.

 


Do wypadku doszło w minioną sobotę o godzinie 16:30, pomiędzy miejscowościami Dziadkowo – Stawiec w powiecie milickim.

- Jak wykazały wstępne czynności przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia, w stronę Milicza jechał samochodem osobowym marki Citroen 20-letni mieszkaniec Odolanowa. Wraz z nim, jako pasażer jechał 16-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Gdy kierowca citroena pokonywał niebezpieczny łuk drogi w prawo, prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, która była mokra w wyniku opadów deszczu i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na lewy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki Ford Focus, którym kierował 34-letni mieszkaniec gminy Cieszków. W wyniku zderzenia pojazdów obaj mężczyźni jadący citroenem doznali obrażeń ciała – ranni zostali przetransportowani do szpitali w Miliczu i w Ostrowie Wielkopolskim. Nikt inny nie ucierpiał. Mocno uszkodzone samochody nie nadawały się już do dalszej jazdy – pojazdy zostały odholowane z miejsca zdarzenia na parking strzeżony - podaje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Mundurowi ustalili, że obaj kierowcy biorący udział w wypadku byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Źródło: KPP MiliczCzytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK