iOstrowWlkp.pl reklamy
Antonin

Mieszkania socjalne na dworcu PKP

Zdjęcie: przygodzice.pl
Pięć lokali socjalnych powstało w ramach rewitalizacji dawnego dworca PKP w Antoninie. Mieszkania znajdują się na parterze budynku. Tam także zlokalizowana jest poczekalnia dla podróżnych. Dzięki temu krokowi, baza lokali socjalnych w gminie Przygodzice wzrosła z 9 do 14.

Poza adaptacją pomieszczeń na lokale socjalne oraz organizacją poczekalni, rewitalizacja dworca objęła m.in.: termomodernizację budynku (docieplenie stropu), rekonstrukcję ceglanej elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Do ogrzewania lokali socjalnych wykorzystany będzie m.in. system pomp ciepła. Wartość inwestycji to ponad 1 mln 400 tys. zł, z czego 820 tys. zł, to dofinansowanie w ramach WRPO.

Dzięki tej inwestycji zachowany został zabytkowy charakter dworca, który gdyby nie projekt adaptacji, najprawdopodobniej stałby i niszczał - mówi wójt gminy Przygodzice, Krzysztof Rasiak.

 

Dodatkowo w ramach tego samego projektu ujętego w lokalnym programie rewitalizacji gminy Przygodzice na lata 2017-2023, zmodernizowano także drogę dojazdową oraz bliskie otoczenie dworca.

 

Wcześniej, w 2019 r., modernizacji poddano również siedzibę i otoczenie schroniska młodzieżowego w pobliskim Ludwikowie, którego część adaptowano na centrum kreatywności. Przebudowa infrastruktury na terenie schroniska kosztowała także 1,4 mln zł, w tym dofinansowanie 992 tys. zł, również z WRPO w ramach projektu „Rewitalizacja terenów i obiektów w miejscowościach Antonin i Ludwików“.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI