iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Mieszkańcy chcą sygnalizacji świetlnej przy Mylnej

Zdjęcie: google.maps
W imieniu ostrowian, mieszkających w okolicy zbiegu ulic Parkowej i Mylnej radny Leszek Witoń, po raz kolejny poprosił rządzących w Ostrowie Wielkopolskim, o pochylenie się nad uruchomieniem sygnalizacji świetlnej w tej części miasta.
- Rok temu we wrześniu złożyłem taką interpelację. Wtedy w sprawie nieczynnej instalacji. Wówczas otrzymałem odpowiedź od pani prezydent, że z uwagi na sytuację, która występuje na tym skrzyżowaniu, nie jest rozważany demontaż tego urządzenia, ani włączenie tej instalacji. Jednak mieszkańcy osiedla bardzo ubolewali nad tym, ponieważ panuje tam nadmierny ruch pojazdów i prosili o interwencję, ale do dziś się jej nie doczekali. Dlatego w imieniu własnym oraz mieszkańców, proszę o wyjaśnienie sytuacji we wspomnianym rejonie, a przede wszystkim możliwość włączenia tej instalacji. (...) Kolizje, które wydarzyły się w rejonie tamtejszego przejścia dla pieszych, są do sprawdzenia w dokumentacji komendy policji - zwracał uwagę ostrowski radny.  
 
Rządzący oznajmili, że podtrzymują stanowisko wskazane w przywołanej przez radnego odpowiedzi. - Do nas nie spłynęły takie sygnały, dotyczące chęci żądania mieszkańców, żeby w tej chwili sygnalizację tam uruchomić, ale oczywiście pochylimy się nad tym tematem. Skonsultujemy temat jeszcze z komendą powiatową policji i ta decyzja będzie podjęta po tych rozmowach - zapewniał Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wlkp.

Tagi: ostrów, ulice
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również