iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Mieli zbyt ciężką nogę... Stracili prawko, zarobili punkty karne i nie tylko

Ostrowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-latek, który jechał z prędkością ponad 130 km/h.

Policjanci z ostrowskiej drogówki stale kontrolują prędkość, z jaką kierowcy poruszają się po drogach miasta i powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. W ubiegły weekend zatrzymali prawo jazdy 44-latce z powiatu milickiego, która o ponad 50 km/h przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

28 stycznia, zatrzymany został 24-letni kierowca. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego osobowym audi jechał 107 km/h. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 39-latka z powiatu ostrowskiego, który na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził ponad 130 km/h.

 

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem niewłaściwy odstęp w połączeniu z nadmierną prędkością to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości to elementy, które każdy kierowca musi wykluczyć ze schematów swoich zachowań. Czasem jedna niefortunna decyzja, kilka sekund nieuwagi decyduje o ludzkim życiu i zdrowiu.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również