iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Miejskie dotacje dla NGO, wnioski do 22 czerwca

Do 22 czerwca lokalne organizacje pozarządowe mogą składać oferty w pierwszym pilotażowym konkursie na społeczne inicjatywy rewitalizacyjne. Miejskie dotacje dla NGO na zadania z zakresu rewitalizacji społecznej to kolejna - po Rewitalizacyjnym Budżecie Obywatelskim - nowość w Ostrowie Wielkopolskim.

- To kolejna przestrzeń na oddolne pomysły działań społecznych, integracyjnych, kulturalnych czy edukacyjnych w ostrowskim śródmieściu, szczególnie z wykorzystaniem odnowionej infrastruktury Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru Miejskiego, ostrowskiego "deptaku", czy budynku Centrum Aktywności Lokalnej. Mam nadzieję, że będą one możliwe do realizacji już w II półroczu tego roku – wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Włączenie NGO to ważny krok na drodze bezpośredniego przejścia do społecznego wymiaru rewitalizacji. W wieloletnim procesie rewitalizacji chcemy skorzystać również z ich potencjału i aktywności – dodaje Mateusz Nycek, radny miejski i przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

 

Oferty w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych można składać do 22 czerwca. Inicjatywy mają być realizowane w okresie 1 sierpnia – 31 grudnia tego roku. Konkurs ofert z zakresu rewitalizacji społecznej to nowość w naszym mieście, dlatego zainteresowanym NGO-som wsparcia administracyjnego udziela UM Ostrów Wielkopolski:

  • Biuro ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej ( tel. 62 58 22 516 lub 62 58 22 510, email: kkrawczyk@umostrow.pl)
  • Pełnomocnik ds. Rewitalizacji Miasta w Wydziale Rozwoju Miasta (tel. 62 58 22 313, email: jtomalkiewicz@umostrow.pl)

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również