iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Miasto przekazało kasę na zakup sprzętu dla szpitala

Ponad 208 tys. zł wsparcia finansowego popłynie do ostrowskiego szpitala z budżetu miasta. Przekazane środki wesprą zakup nowoczesnego ultrasonografu na oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla osób dorosłych, wózka jezdnego do aparatu EKG oraz łóżek do intensywnej terapii dla pacjentów leczonych z powodu koronawirusa.

- Dostrzegamy wagę pracy, która podejmowana jest przez ostrowskich medyków i szeroką kadrę zatrudnioną w naszym szpitalu, która de facto pracuje w szpitalu, który ma charakter szpitala covidowego. Trafiają tutaj osoby najciężej chore i poszkodowane przez tą straszliwą chorobę i pandemię. (...) Dlatego chcemy zrobić wszystko, żeby wesprzeć ostrowski szpital w walce z tą wyniszczającą nas chorobą - przekonywała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

- Myślę, że nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie dzisiaj zanegować tych rzeczy, o których mówiła pani prezydent. Myślę, że wszyscy znamy kogoś, kto zmarł w związku z chorowaniem na Covid, więc te propozycję dotyczące dofinansowania ostrowskiego szpitala w tym ważnym obszarze, myślę że są przez nas wszystkich akceptowane i nikt nie neguje ich zasadności - stwierdził Jakub Paduch.

 

Wątpliwości, co do słuszności wydatkowania środków na ostrowską lecznicę, nie mieli także ostrowscy radni. 

Podobnego zdania był jego kolega z rajcowskiej ławy.  Kolejne wsparcie dla szpitala z miejskiego budżetu, to ważny i potrzebny gest międzysamorządowej i międzyludzkiej solidarności, w tym trudnym czasie walki z pandemią. To także wyraz uznania dla całego zespołu i wszystkich pracowników szpitala - przyznał Mateusz Nycek.

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również