iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Miasto organizacjami pozarządowymi stoi

Zdjęcie: Facebook/Beata Klimek
Z ich dorobkiem oraz ofertą można było się zapoznać w miniony weekend podczas imprezy w parku miejskim.

Jaki potencjał i moc prezentują stowarzyszenia skupiające lokalną społeczność można było się przekonać podczas I Pikniku Organizacji Pozarządowych, który zorganizowano w ostrowskim Parku Miejskim. Jak naliczyli organizatorzy imprezy a więc samorząd Ostrowa Wlkp. na terenie miasta działa ponad 240 organizacji pozarządowych.  

 

- Dzięki nim, również dzięki naszej współpracy, udaje nam się budować miasto otwarte, różnorodne, takie, w którym chcielibyśmy mieszkać. Jestem za to głęboko wdzięczna. Sama wywodzę się takich organizacji i doskonale wiem, jak piękna jest to praca, ale i często niezwykle trudna - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 

 

Natomiast sam piknik obfitował w liczne atrakcje. Na ostrowian czekały m.in. liczne konkursy z nagrodami. Nie lada atrakcją była przygotowana przez Cech Rzeźników, Wędliniarzy i Kucharzy degustacja białej wielkopolskiej kiełbasy parzonej. Zaś na scenie Amfiteatru można było podziwiać dorobek ostrowskich aktywistów. Odbyła się także prezentacja ostrowskich drużyn sportowych - KPR Ostrovia, TS Ostrovia czy Mistrza Polski w koszykówki BM Slam Stal.

 

(alf)

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również