iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Miał zbyt ciężką nogę... Otrzymał 1 500 zł mandatu i 10 punktów karnych

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Mandatem w wysokości 1 500 zł oraz 10 punktami karnymi zakończyła się interwencja policjantów ostrowskiej drogówki, którzy w niedzielę patrolowali drogi powiatu ostrowskiego. Pomiar prędkości pędzącego w terenie zabudowanym pojazdu marki BMW wskazał 106 km/h.

Ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili służbę na terenie gminy Przygodzice zwrócili uwagę na bardzo szybko poruszający się pojazd marki BMW. - Kierujący tym pojazdem za nic miał ograniczenie prędkości wynikające z przepisów ruchu drogowego. Szybka jazda musiała zakończyć się policyjną kontrolą, ponieważ pomiar prędkości wskazał, że 26-letni kierujący porusza się z prędkością 106 km/h, to jest o 56 km/h szybciej niż dozwolona prędkość w miejscu pomiaru - informują ostrowscy mundurowi.


Policjanci zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia taryfikatorem nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 1500 złotych, ponadto na konto kierującego zastało przypisanych, 10 punktów karnych. 26-latkowi z powiatu oleśnickiego zostało zatrzymane też prawo jazdy.


Policja apeluje do wszystkich o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię podczas prowadzenia pojazdów. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo!

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI