iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Miał ponad dwa promile, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

2019-11-20 11:11:00

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 26-latek. Mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę samochodu i na ul. Brackiej spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrowskiej drogówki po godzinie 20:00 zostali wezwani na ulicę Olsztyńską, gdzie miał zostać ujęty mężczyzna, który wcześniej spowodował kolizję i odjechał. Na miejscu, zgłaszający tłumaczył policjantom, że wraz z dwoma pasażerami siedział w samochodzie zaparkowanym na ulicy Brackiej. W pewnym momencie w jego samochód uderzył kierujący audi. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyźni natychmiast ruszyli za kierowcą. Sposób jazdy kierującego wzbudziło ich podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Na skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej z Alejami Słowackiego zatrzymali auto. Gdy podeszli do kierującego audi, poczuli od niego alkohol. Następnie uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i powiadomili policjantów.

Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca nie powinien wsiadać za kierownicę. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

26-latek został zatrzymany. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

 

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl