iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Miał COVID-19, zmarł w ostrowskim szpitalu

W ostrowskim szpitalu zmarł 60-letni mężczyzna, u którego stwierdzono COVID-19. Lecznica zapewnia, że zastosowano wszelkie procedury sanitarne podczas pobytu pacjenta w placówce.

Szpital poinformował, że wczoraj, w godzinach wczesnoporannych, karetką pogotowia na ostrowski SOR trafił 60-letni mężczyzna w bardzo ciężkim stanie z rozsianym procesem nowotworowym. Po kilku godzinach leczenia zmarł.

 

Z uwagi na obraz kliniczny oraz wywiad epidemiologiczny (niedawna hospitalizacja pacjenta w jednym z okolicznych szpitali w czasie, gdy stwierdzono tam ognisko występowania wirusa SARS CoV-2) pobrano wymaz w kierunku obecności koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

Jak informuje szpital, podczas pobytu w SOR wobec pacjenta stosowano wszystkie wymogi reżimu sanitarnego, a personel używał adekwatnych środków ochrony indywidualnej. O fakcie zgonu chorego z podejrzeniem infekcji koronawirusowej jeszcze przed uzyskaniem wyniku wymazu powiadomiono Powiatową Inspekcję Sanitarną w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również