iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Miał 2,5 promila, jechał seicento i wyprzedzał radiowóz. Czym się to skończyło?

Blisko 2,5 promila alkoholu miał kierowca fiata seicento, który na drodze wyprzedził oznakowany radiowóz. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, kara pieniężna od 5 000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej), 10 punktów karnych - podaje ostrowska policja.

 

28 marca Policjanci z Posterunku Policji w Sośniach zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę, który wyprzedził ich policyjny radiowóz. Sposób jazdy kierowcy wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Policjanci, błyskawicznie zareagowali i udaremnili mu dalszą jazdę. Badanie na obecność alkoholu wykazało w organizmie kierowcy blisko 2,5 promila.

Mężczyzna w związku z popełnionym przestępstwem został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
 

24-latek musi być teraz świadomy konsekwencji prawnych:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

  • Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również