iOstrowWlkp.pl reklamy
Śliwniki

Miał 2,5 promila i przewoził dzieci

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którzy wiózł samochodem dwoje dzieci. Kierujący tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał zawieźć je do przedszkola. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

29 kwietnia około godziny 9.00 w miejscowości Śliwniki na jednym ze skrzyżowań doszło do niebezpiecznej sytuacji. Mężczyzna, który kierował osobowym golfem będąc na jednym ze skrzyżowań najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wypadł z tej drogi i wjechał do przydrożnego rowu.

W aucie, oprócz kierowcy znajdowało się dwoje dzieci w wieku 3 i 4 lat. Gdy na miejsce dojechali policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 32-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do policyjnego aresztu, natomiast dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysokie świadczenie pieniężne na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI