iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Matejki z nową nawierzchnią i chodnikami

2021-03-30 13:03:00

Blisko 510 tys. zł pochłonie modernizacja ul. Matejki w Ostrowie Wlkp. Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym, droga na odcinku blisko 450 metrów, zyska nową nakładkę asfaltową. Ponadto wybudowane zostaną chodniki oraz zjazdy do posesji. Przebudowa Matejki dotyczy odcinka między ulicą Paderewskiego a Jankowskiego.

- Wykonana zostanie tu nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni, skorygowana jej szerokość oraz geometria skrzyżowań. Skrzyżowania z ulicą Chełmońskiego i Malczewskiego będą „wyniesione” z nawierzchnią z kostki betonowej. Na nich umieszczone zostaną przejścia dla pieszych – wylicza Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wlkp.

Prace remontowe wykonuje krotoszyńska firma "Gembiak – Mikstacki", która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród siedmiu podmiotów, które zgłosiły się do przetargu. 

- Do tej pory rozebrane zostały stare chodniki oraz zjazdy do posesji. Po jednej stronie częściowo ułożono już kostkę chodnika. Są też nowe krawężniki. Nawierzchnia jezdni dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto ulica Matejki odwadniana jest do istniejącej kanalizacji deszczowej i w ramach trwającej przebudowy skorygowane zostaną istniejące wpusty, ale wykonane zostaną także nowe, by poprawić jej obecne odwodnienie - wyjaśniają przedstawiciele MZD.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec tego roku.

(alf)
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl