iOstrowWlkp.pl reklamy
Koronawirus

Maseczki obowiązkowe na cmentarzu, surowsze kary oraz inne, nowe obostrzenia!

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie polityki zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa.
Wprowadzano został zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lokalach gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach.
 
Ograniczono liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 osób. Odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów.
 
Od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej. Zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa są m.in. osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.
 
 
- Na cmentarzach, niezależnie od strefy, w której się znajdują, obowiązuje nakaz noszenia maseczek – mówił podczas wtorkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.
 
Z kolei komendant główny policji Jarosław Szymczyk oświadczył w sprawie nakazu noszenia maseczek, że: Nadal pozostaje dla funkcjonariuszy policji ta możliwość ukarania mandatem karnym w kwocie do 500 złotych. W przypadku odmowy przyjęcia takiego mandatu, chcielibyśmy wprowadzić każdorazowo taki mechanizm, że będzie kierowany wniosek o ukaranie do sądu i dodatkowo wniosek o wdrożenie postępowania administracyjnego do inspekcji sanitarnej, aby te dolegliwości były naprawdę odczuwalne.
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również