iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Marzy im się Meksyk. Możemy im pomóc!

2022-07-21 09:07:00
Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl

Zespołowi „Gorzyczanie” z Gorzyc Wielkich marzy się wyjazd na międzynarodowy konkurs folklorystyczny do Meksyku. W tym celu muszą jednak uzbierać jeszcze dużo pieniędzy na bilety do kraju położonego na kontynencie amerykańskim.


Zespół działa od 28 lat i jest jedynym, który zespołem folklorystycznym pieśni i tańca, który reprezentuje gminę Ostrów Wielkopolski. Niedawno uczestniczył w Europeade w Niemczech, gdzie odbywał się przegląd folklorystyczny zespołów z całej Europy.

Zespół odnosi liczne sukcesy. Między innymi na międzynarodowym konkursie Dance Super Star, gdzie nagrodą za zdobyte pierwsze miejsce był wyjazd na konkurs folklorystyczny do Meksyku. Wówczas powstał problem, skąd wziąć pieniądze na bilety do Meksyku? Tam pobyt "Gorzyczanie" mają opłacony, jednak podróż musza pokryć z własnych środków.

Okazją do wsparcia zespołu będzie m.in. festyn, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 lipca, w Gorzycach Wielkich. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na wyjazd zespołu do Meksyku.

Także na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na podróż „Gorzyczan”.

 

 

Źródło: ostrowwielkopolski.pl


Czytaj również