iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Man Lion's City na ulicach miasta

2019-05-09 08:24:13

Na ulice Ostrowa Wielkopolskiego wyjadą kolejne nowe miejskie autobusy. Prezentacja trzech nowoczesnych i ekologicznych autobusów Man Lion's City odbyła się na ostrowskim Rynku w środę, 8 maja.

Koszt zakupu trzech nowych miejskich ekologicznych i niskoemisyjnych autobusów marki MAN LION’S CITY wyniósł 2 997 000 zł netto (3 686 310, 00 zł brutto), ale co szczególnie ważne, aż 85%  tej kwoty to dofinansowanie unijne pozyskane w ramach projektu „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”.

 

- Kolejne trzy nowoczesne i ekologiczne miejskie autobusy, to ważny element jednego z największych projektów unijnych realizowanych przez miasto o łącznej wartości ponad 42,5 miliona złotych, w tym niemal 32 miliony pozyskanej dotacji z funduszy europejskich – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Cały kompleksowy projekt objął budowę miejskiego Centrum Przesiadkowego, ale także biletomaty, które pojawią się w naszych autobusach i przystankach już w czerwcu, oraz nowe wiaty przystankowe i tablice elektroniczne, ścieżki rowerowe, rozbudowę systemu Ostrowskiego Roweru Miejskiego, modernizację oświetlenia ulicznego i wdrożenie systemu ITS.

- Wdrożenie do ruchu nowych autobusów to po rozpoczęciu budowy pierwszej w Polsce sieci miejskiej „zielonej” energii i podpisaniu umowy na największą modernizację sieci kanalizacyjnej w historii miasta kolejne w ostatnim czasie duże i znaczące wydarzenie w ostrowskiej gospodarce komunalnej – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

 

Nowe autobusy, to nowoczesne dieslowe ekologiczne 12-metrowe pojazdy, z 29 miejscami siedzącymi oraz 59 stojącymi. Dostosowane są dla osób niepełnosprawnych przez m.in. 2 wydzielone miejsca, rampę do wjazdu wózków inwalidzkich czy przyciski oznaczone alfabetem Braiile’a.

- Co szczególnie istotne nowe autobusy posiadają ekologiczny silnik diesla spełniający Normę EURO 6, a także system cichej, przyjaznej klimatyzacji – wskazuje Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji. Nowością
są defibrylatory w autobusach, a wyposażenie obejmuje również darmową sieć Wi-Fi i gniazda ładowania telefonów czy tabletów.

 

W ostatnich latach dzięki pozyskaniu funduszy unijnych do Ostrowa trafiło 10 nowoczesnych autobusów. Najpierw - pierwsze w Wielkopolsce cztery autobusy elektryczne Solaris i trzy pojazdy z silnikiem diesla tego samego producenta. Teraz na ostrowskie ulice wyruszają trzy nowoczesne i ekologiczne diesle MAN z kolejnego projektu unijnego. Razem to aż 10 nowych pojazdów. 

- Kolejne nowe autobusy to krok z myślą o mieszkańcach – ostrowskich pasażerach, szczególnie dzieciach i młodzieży korzystających z miejskiej komunikacji w drodze do szkoły oraz naszych seniorach jadących ostrowskimi autobusami do wnuków czy przychodni lekarskich. Ostrowski tabor miejskiej komunikacji został w ostatnich latach bardzo mocno zmieniony i odnowiony, w dodatku co ważne, na ekologiczny i niskoemisyjny – podsumowuje prezydent Beata Klimek.

 

O nowych autobusach MAN LION’S CITY:

 • 12 metrowe niskopodłogowe miejskie autobusy
 • 29 miejsc siedzących i 59 miejsc stojących
 • 2 wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych
 • 5 miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi
 • funkcja tzw. przyklęku – obniżanie prawej strony autobusu podczas wsiadania
 • rampa do wjazdu dla wózków inwalidzkich
 • przyciski „STOP” oznaczone  alfabetem Braiile’a
 • ekologiczny silnik diesla spełniający Normę EURO 6
 • defiblirator w autobusie NOWOŚĆ
 • darmowe Wi-Fi
 • gniazda ładowania telefonów in tabletów
 • system cichej klimatyzacji

 

 

 

 
Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl