iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

MajOSTaszki odwołane, urząd wdraża kolejne działania związane z zagrożeniem koronawirusem

Zdjęcie: Facebook
Dziś, podczas konferencji prasowej Beata Klimek, prezydent ostrowa Wielkopolskiego poinformowała o działaniach związanych z zagrożeniem koronowirusem.

Wszystkie miejskie imprezy, które w najbliższym czasie miały się odbyć zostały odwołane. Niestety, w związku z zagrożeniem koronawirusem nie odbędą się MajOSTaszki.

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim dąży do tego, aby sprawy w budynku mogłyby być załatwiane w jednym miejscu, a pracownicy będą zaopatrzeni w maski. Prezydent zaapelowała o to, aby te sprawy, których nie trzeba załatwiać osobiście w urzędzie zrealizować za pośrednictwem Internetu. To także dotyczy spółek miejskich i płatności, których można dokonać online.  - Chcemy unikać miejsc, gdzie mogą tworzyć się kolejki - oświadczyła B. Klimek. Dezynfekowane są poręcze i klamki w urzędowych obiektach. Dotyczy to także autobusów miejskich  oraz paneli w parkometrach. Brane jest pod uwagę ograniczenie kursów MZK. 

B. Klimek zaapelowała także do uczniów, którzy będą mieli przymusowe wolne od nauki, aby ograniczyli swoje wyjścia i kontakty z innymi osobami.

Przełożone w czasie zostaje także otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej.

- Nie należy panikować, ale uwrażliwić osoby na tę sytuację - zakończyła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również