iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Mają swojego patrona

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Waldemar Gostomczyk został patronem Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. To zmarły w ubiegłym roku założyciel i wieloletni dyrektor tej placówki. W tym wydarzeniu wzięło udział wielu gości, w tym rodzina, liczne grono uczniów i absolwentów oraz obecnych i byłych nauczycieli.

Rada Powiatu Ostrowskiego, uchwałą z dnia 30 czerwca 2023 roku, na wniosek dyrektora szkoły, ustanowiła akt nadania Technikum nr 1 Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim nadanie imienia Waldemara Gostomczyka. Wniosek spotkał się najpierw z akceptacją pracowników szkoły, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego następnie pozytywnie zaopiniowany został przez organ prowadzący.

- Dziś wyjątkowa okazja. Patronem szkoły zostaje ktoś nam bliski, ktoś, kogo znaliśmy,  z kim mieliśmy okazję rozmawiać, pracować, współtworzyć wiele przedsięwzięć, od którego czerpaliśmy wiedzę i słuchaliśmy jego życiowych wskazówek.  Zgromadziliśmy się tutaj w gronie znajomych, przyjaciół, wychowanków, współpracowników i oczywiście rodziny, którzy pamiętamy doskonale jaką był wspaniałą osobą, pełną pasji i zaangażowania. Ta uroczystość pod tym względem jest bardzo wyjątkowa - powiedział podczas uroczystości starosta ostrowski, Paweł Rajski.
 
Dyrektor Waldemar Gostomczyk w ciągu 37 lat swojego zarządzania stworzył i doskonalił placówkę z warsztatami na terenie Zakładów Automatyki Przemysłowej, z kształceniem dualnym na miarę obecnych trendów w kształceniu zawodowym. Stworzył nową jakość na ostrowskim rynku edukacji, dla szkoły wypracował rozpoznawalną w Polsce markę. Zbudował szkołę ze świetnie wyposażonymi pracowniami, z nieznanym wówczas monitoringiem, z wewnętrzną telewizją, z krytym basenem a także znakomitym pawilonem laboratoryjnym. podjęto współpracę z Politechniką Łódzką Doprowadził do rozkwitu wszystkich szkół funkcjonujących w ramach zespołu, stworzył i wyposażył świetną orkiestrę dętą. Zostawił po sobie szkolny ośrodek wypoczynkowy w Boszkowie, funkcjonujący i przyjmujący uczniów ZST do dziś.

- Największe dzieło, które dyrektor zostawił, to jest blisko 20 tysięcy osób – absolwentów tej szkoły, którzy chwałę tego miejsca i jego imienia niosą nie tylko w Polskę, ale i w  świat - powiedziała dyrektor szkoły Magdalena Wojtasz.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również