iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Mają nowe boisko

Jubileusz 15-lecia obchodził Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystości rocznicowe połączono z oddaniem do użytku nowego boiska sportowego wraz z otoczeniem.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się 2 października mszą św. w kościele p.w. św. Antoniego. Po nabożeństwie przeniosły się do szkolnej sali gimnastycznej. Minutą ciszy uczczono na początku zmarłych pracowników, którzy tworzyli historię ZSU.

- Mottem przewodnim naszych uroczystości jest hasło "Podążając za marzeniami". Dziś chciałbym podziękować wszystkim, którzy pozwalają nam realizować swoje i nasze marzenia’’ – powiedział Dariusz Kaczmarek dyrektor Zespołu Szkół Usługowych.

Joanna Sajnaj i Karol Kryjom w atrakcyjnej formie przedstawili jak zmieniała się szkołą w ostatnich latach. Tylko pod względem inwestycyjnym wyremontowano elewacje wraz z wymianą okien, powstały na miarę XXI wieku pracownie gastronomiczne. Dziś młodzież przemieszcza się po kolorowych korytarzach, może korzystać z nowoczesnej auli. Dopełnieniem działań inwestycyjnych była właśnie budowa funkcjonalnego i wielofunkcyjnego biska sportowego oraz uporządkowanie otoczenia wokół szkoły.

Starosta ostrowski podkreślił w swoich wystąpieniu rolę obecnych i byłych nauczycieli, a także pracowników obsługi którzy swoim zaangażowaniem kształtują charakter i pozycje każdej ze szkół. Podkreślił także, że w tym roku samorząd powiatowy przeznaczy na inwestycje w oświacie ponad 20 mln zł.

- Nasza droga marzeń rozpoczęła się boiskiem w I LO, później była nowoczesna sala w Zespole Szkół Specjalnych, kompleks sportowy w III LO, a dziś jesteśmy u jubilata, który kończy piętnastolecie. Kiedy patrzę na realizację tych pięknych inwestycji przypomina mi się mój kolega Zdzisław Suchecki, były dyrektor tej szkoły i wielki marzyciel. Kiedy spotykałem się z nim jeszcze jako naczelnik oświaty, mówił mi i marzył o rzeczach, które chciał tu zrobić, a które wówczas wydawały się nierealne. Cieszę się, że jego następca Dariusz Kaczmarek potrafi te marzenia przy udziale organu prowadzącego, radnych i swoich współpracowników spełnić – powiedział Paweł Rajski.

 

Podczas gali specjalnej wyróżniono osoby, współtworzące szkolną rzeczywistość. Nagrodzono: Elżbietę Grochowską, Zbigniewa Szczeblewskiego, Zbigniewa Domagałę, Donatę i Donato Berchicci, Marka Hylę, Hieronima Szewczyka, Krzysztofa Kowalczyka, Danutę Kowalską, Jana Kwapisza, Józefa Ruska, Jerzego Wawrzyniaka, Łukasza Kierzka, Marcin Mielcarka, Tomasza Sobczak, Sławomir Tyburcy, Marcin Woliński, Ewa Ibron, Maria Ciesielska, Tomasz Białasik, Andrzej Chmielarz, Jolanta Łaźniak, Ryszard Glapa, Paweł Rajski i Dariusz Kaczmarek.

 

W ramach jubileuszu otwarto także kompleks sportowy. Boisko wraz z otoczeniem, ławkami, nasadzeniem zieleni kosztowało ok. 900 tys. złotych.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI