iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Mają dość siedzenia w domu - dlatego protestują

Zdjęcie: zsbe.edu.pl
Chcą powrotu pomiędzy szkolne mury, by mieć możliwość przebywania w gronie rówieśników. Mają dość nauki w domowych czterech ścianach. Dlatego dziś, w samo południe, część ostrowskich uczniów ma pojawić się przed budynkiem Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim, by zaprotestować przeciwko kontynuowaniu zdalnej nauki.

- Zdalne nauczanie, poza tym, że można zwracać dużo mniejszą uwagę na to, co się dzieje w szkole, ma również sporo wad. Izolacja społeczna nie działa dobrze na ludzi; wystarczy spojrzeć na spory wzrost popytu na usługi psychologiczne wśród młodzieży, zwiększającą się liczbę depresji. Ludzie coraz bardziej uzależniają się od technologii, coraz mniej się ruszają, mniej się ze sobą spotykają. Długofalowe skutki takiego trybu życia mogą być bardzo złe. Warto również zwrócić uwagę na to, że istnieją zawody, które wymagają pewnych umiejętności, niemożliwych do nauczenia się przy zdalnym trybie nauczania, co spowoduje, że przyszli pracodawcy mogą na uczniów kończących naukę zdalnie patrzeć nieufnie – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Zaś szefostwo placówki, przed którą ma odbyć się protest, odcina się od wydarzenia i nie chce sprawy komentować zwracając uwagę, że organizatorem akcji jest jedno ze stowarzyszeń.

- To, że jest to przy szkole nie oznacza, że jest to szkoła. Wydaje mi się, że w obecnym stanie prawnym, pięć osób może się gromadzić. Powyżej jest to niezgodne z prawem - zwraca tylko uwagę Honorata Sachowska-Barańczak, dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

(alf)

 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również