iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

„Magia Wody” w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie

Wystawa Dominiki Koniecznej zatytułowana „Magia Wody”, to fascynacja autorki naturą, sztuką intuicyjną, to eksperymentowanie z różnymi sposobami nakładania farb na płótno.

Obrazy konstruowane są tak, aby były doświadczeniem, aby wzrok przeskakiwał z punktu do punktu, celowo nie wywołując prostych reakcji emocjonalnych. Nie chodzi o wywoływanie wielkiego wrażenia na poziomie intelektualnym, chodzi o to, żeby się zatrzymać i wejść w interakcję z obrazem.

– Moją pasją jest sztuka w wielu formach, poprzez literaturę, film, po malarstwo – mówi Dominika Konieczna, autorka prac prezentowanych na wystawie w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. – Zajmuję się tworzeniem sztuki abstrakcyjnej, ostatnio zgłębiam obszary sztuki intuicyjnej, pracuję też nad portretami oraz mandalami. Poszukuję odpowiedniej konsystencji farb, w celu uzyskania założonych efektów powstających w procesie schnięcia – dodaje artystka.

Dominika Konieczna jest absolwentką Krytyki Literackiej i Artystycznej (filologia polska) Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoje obrazy tworzyła w bardzo inspirującym artystycznie miejscu tj. w sercu Szkocji – Edynburgu, gdzie mieszkała. Prace z tego okresu to głównie akryl na papierze. Prace stworzone po powrocie do Polski to akryl na płótnie.

– Inspiruję się wizjami ze stanów medytacyjnych i snów. W indyjskiej wiosce uczyłam się Jogi Snu, której stałam się instruktorem. Praktykowałam również inne formy medytacji poszerzające percepcję. W tym samym czasie malowałam obrazy. Część z nich znajduje się obecnie w prywatnej kolekcji w Londynie – opowiada autorka. – Ważną podróżą, którą odbyłam, była podróż do Peru, gdzie zaangażowałam się w działalność lokalnej organizacji artystycznej OACY w górskiej wiosce Yangas. Brałam udział w budowie i aranżacji ich siedziby. Bliskość natury i zetknięcie się z kulturą Peru miały znaczący wpływ na moje późniejsze prace.

 

Wystawę prac Dominiki Koniecznej „Magia Wody” oglądać można w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie do 30 lipca.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również