iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Ma być nowocześnie, ekologicznie i integracyjnie

Zdjęcie: UM Ostrów Wlkp.
Przy ul. Dobrej w Ostrowie Wlkp. trwa budowa przedszkola z oddziałami żłobkowymi.

Do nowej placówki przy Dobrej, przeniesione zostaną oddziały przedszkola nr 12 przy ul. Andersa oraz przedszkola nr 13 ze Szkoły Podstawowej nr 7 przy Bema. Maluchy w jej murach pojawić się mają 1 września 2022r. Pierwszą łopatę pod budowę nowego przedszkola wbito jeszcze w czerwcu br. Obecnie trwa intensywna praca na budowie, a mury przedszkola pną się w imponującym tempie. 

 

- Cieszę się, że ostrowskie przedszkolaki, ale także Ci najmłodsi obywatele naszego miasta już od września 2022 roku otrzymają do dyspozycji piękne, nowoczesne, bez barier architektonicznych przedszkole i żłobek, które będą im służyły z pewnością wiele lat. Zaglądam na budowę przy ulicy Dobrej i z radością spoglądam na postępujące prace i rosnące mury tego obiektu. Wszystkie roboty idą zgodnie z harmonogramem i to napawa optymizmem - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Na parterze budynku przy ulicy Dobrej powstaną pomieszczenia dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz sale dla maluchów ze żłobka. Na piętrze zaś ulokowane zostaną sale dla przedszkolaków. Cały obiekt będzie nowoczesny, ekologiczny, bo wybudowany w technologii budownictwa pasywnego, czyli maksymalnie energooszczędnego oraz 

przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

- Wykonane są już płyty fundamentowe. Trwają prace z zakresu konstrukcji murów nośnych. Mamy wykonany parter segmentu lewego i prawego, a do końca miesiąca chcemy położyć stropy prefabrykowane, by móc działać dalej. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem - zaznacza Marcin Rusek, kierownik budowy.

 

Inwestycja warta jest ponad 11 mln zł i realizuje je ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego przy współudziale funduszy z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również