iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Wybory

Łukasz Mikołajczyk: „Po prostu dotrzymuję słowa!”

2019-10-03 08:10:00

Łukasz Mikołajczyk, aktywny senator RP, doświadczony samorządowiec, dyplomowany nauczyciel, wykładowca akademicki i szkoleniowiec. Ostrowianin z krwi i kości! Uważa, że polityka to służba, a polityk powinien być z ludźmi i dla ludzi. W nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegał się o reelekcję.

Mieszkańcom powiatu ostrowskiego nie trzeba bliżej przedstawiać Łukasza Mikołajczyka. W 2010 roku został radnym Powiatu Ostrowskiego. Zdobył wówczas 783 głosy. Wówczas zostało mu powierzone bardzo ważne stanowisko - przewodniczący Komisji Rewizyjnej. W tej samej kadencji był także członkiem Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu.

W 2014 roku startując z pierwszej pozycji w okręgu nr 3 zdobył 1 300 głosów. Do początku listopada 2015 roku był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego. Startując w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 95 do Senatu RP uzyskał poparcie 46 949 osób zostając Senatorem RP.

 

 

„W polityce liczy się

skuteczność i dyspozycyjność”

 

- Był to dla mnie wielki zaszczyt, ale i ogromne wyzwanie. Przez ostatnie cztery lata starałem się pracować w taki sposób, by sprostać temu zobowiązaniu – mówi senator Łukasz Mikołajczyk, który dał się poznać, jako parlamentarzysta, który łączy, a nie dzieli, dla którego lokalne problemy są bardzo ważne. - Każdego dnia staram się służyć mieszkańcom i solidnie dla nich pracować. W polityce liczy się skuteczność i dyspozycyjność. Cieszą mnie efekty podejmowanych przeze mnie działań – dodaje. A tych przez ostatnie cztery lata było naprawdę wiele, począwszy od wsparcia lokalnych imprez, festynów, poprzez pomoc w pozyskaniu środków na infrastrukturę drogową, sprzęt i wozy dla straży pożarnej i policji, wyposażenie szkół i stworzenie bazy sportowej, aż po realizację zadań z zakresu służby zdrowia i renowacji zabytków.

 

 

„Aktywny na rzecz pracy

swojego regionu”

 

Poparciem wspomnianych skutecznych działań jest rekomendacja, której przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi obecnemu parlamentarzyście udzielił Piotr Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego. Także w samych superlatywach o kandydaturze Łukasza Mikołajczyka wypowiada się Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP. – Jest świetnym senatorem niezwykle pracowitym i bardzo odważnym politykiem. To prawdziwa charakterystyka pana senatora, bardzo aktywnego i pracującego na rzecz swojego regionu, swojego miasta. Jest sprawdzonym, młodym, ale już doświadczonym politykiem i jest gwarantem dyskusji na wysokim poziomie kultury politycznej. Bez pana senatora byłoby nam trudno w Senacie – mówił S. Karczewski, podczas swojej wizyty w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

 

„Przyświeca mi troska

o dobro dzieci”

 

Z racji tego, że Łukasz Mikołajczyk z wykształcenia i zamiłowania jest nauczycielem, to nieobca i wciąż ważna jest dla niego edukacja i wychowanie dzieci i młodzieży. Stąd przewodniczenie ważnemu Senackiemu Zespołowi ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym. – Każdego dnia przyświeca mi troska o dobro dzieci. Nie pozwolę, aby jakiemukolwiek dziecku działa się krzywda. A takie zagrożenie niesie za sobą Internet – mówi senator.

Odnosząc się do edukacji Łukasz Mikołajczyk zwraca uwagę na potrzebę wspierania szczególnie uzdolnionej młodzieży poprzez stwarzanie możliwości dalszej edukacji na wybranych uczelniach. – Młodzi ludzie muszą mieć godne warunki do nauki, pracy, perspektywy rozwoju i w przyszłości gwarancję spokojnego zakładania rodzin, bez trosk o mieszkaniec czy byt najbliższych.

Zdaniem senatora młodzież powinna uczyć się od seniorów. – Należy uważnie wsłuchiwać się w to, co mówią ludzie starsi, czynić ich partnerami rozmowy, a nie spychać na margines z racji wieku czy fizycznych przypadłości z nim związanych.

 

 

Funkcje w Senacie RP

 

 • Sekretarz Senatu IX kadencji
 • Parlamentarny Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Kontaktów z Organizacjami Pozarządowymi
 • Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M
 • Komisja Nauki, Edukacji i Sportu
 • Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji - zastępca przewodniczącego
 • Senacki Zespół Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym - przewodniczący
 • Senacki Zespół ds. Ochrony Konsumentów
 • Senacki Zespół ds. Wychowania Młodego Pokolenia
 • Senacki Zespół Promocji Edukacji Obronnej
 • Senacki Zespół Przyjaciół Warmii i Mazur
 • Senacki Zespół Strażaków
 • Senacka Grupa Polsko-Meksykańska - przewodniczący
 • Grupa Przyjaźni Bułgarsko-Polskiej

 

 

Kim jest

Łukasz Mikołajczyk?

 

Urodził się 12 sierpnia 1977 r. w Ostrowie Wielkopolskim. W 2000 r. uzyskał licencjat z informatyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, a tytuł magistra z tego samego kierunku w 2003 r. na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Opolskiej. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu matematyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, w 2006 r. public relations i zarządzania kryzysowego na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, a w 2014 r. z zakresu resocjalizacji i socjoterapii na Wydziale Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gnieźnieńskiej Milenium.

W 1999 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel matematyki i informatyki w szkołach w Ostrowie Wielkopolskim: IV Liceum Ogólnokształcącym (1999–2007), Szkole Podstawowej nr 3 (1999–2000), Gimnazjum nr 2 (2000–02), Policealnej Szkole Detektywów i Pracowników Ochrony (2001–02), Publicznym Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej (2002–07) oraz w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej (2002–07). W latach 1999–2002 uczył w szkole podstawowej w Radłowie, a w od 2002 do 2007 r. – w Policealnej Szkole Biznesu w Poznaniu, filii w Ostrowie Wielkopolskim. W okresie 2007–15 zajmował stanowisko dyrektora szkoły podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawował mandat radnego Rady Powiatu Ostrowskiego w latach 2010 – 2015.

Jest twórcą Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”, działającego na rzecz szeroko pojętej edukacji, nauki i kultury, w latach 2012–2015 pełnił funkcję członka jego zarządu. Ma uprawnienia egzaminatora Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych i certyfikat lidera programu Intel „Nauczanie ku przyszłości”.

Jest żonaty i ma dwie córki.

Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

 

Proszę o Twój głos!

Łukasz Mikołajczyk 

Wybory do Senatu - pozycja nr 2

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja


Źródło: Materiał wyborczy KW Prawo i SprawiedliwośćReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl