iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z powiatu

Ludzie z Wtórka chcą utwardzenia drogi

2020-11-20 09:34:47

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe
Mieszkańcy Wtórka, domagają się dokończenia utwardzania, poprzez ułożenie kostki brukowej bądź nawiezienie mieszanek asfaltowych, pozostałej części ulicy Polnej (w 2017 r. krótszy odcinek Polnej został wyłożony kostką).

- Prośbę swą motywujemy fatalnym stanem przedmiotowej drogi. W okresie letnim podczas suszy po przejechaniu samochodów unoszą się kłęby kurzu, który osiada na elewacjach budynków oraz okien, nie mówiąc już o otwieraniu okien oraz szkodliwości dla zdrowia. Przejechanie dwa razy w roku równiarką nie polepsza istniejącego stanu drogi - zwracają uwagę w petycji mieszkańcy Polnej.

 

Zaś podczas opadów deszczu, mimo że droga jest systematycznie utwardzana, pojawiają się na niej dziury. Jednocześnie mieszkańcy podkreślają, iż Polna jest ulicą mocno „eksploatowaną“, gdyż jest duktem dojazdowym, do innych ulic m.in. Nowej czy Szkolnej.

 

- Ponadto korzystanie z tej drogi stało się bardzo uciążliwe i niebezpieczne dla pieszych, gdyż droga ta służy dla dzieci i rodziców jako dojazd do pobliskiego przedszkola oraz szkoły. (...) Jako mieszkańcy ul. Polnej we Wtórku uważamy, że nie jesteśmy na równi traktowani w odniesieniu do innych mieszkańców - dodają.

 

Ich apel trafił pod obrady komisji skarg, wniosków i petycji rady gminy Ostrów Wlkp. Radni biorący udział w posiedzeniu komisji (Rafał Dolata, Stefania Kątna, Edyta Kubiak i Monika Orzechowska), jednogłośnie uznali petycję mieszkańców ulicy Polnej we Wtórku, za bezzasadną. Czy to kończy temat? Czas pokaże.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl