iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Łóżko porodowe w prezencie dla mam

Zdjęcie: poglądowe
Taki oto "suwenir" zafundują ostrowskiej lecznicy, lokalne władze samorządowe.
Propozycja prezydent miasta, o przekazaniu 75 tys. zł na zakup nowoczesnego łóżka porodowego dla oddziału położniczego szpitala w Ostrowie Wlkp., spotkała się z jednomyślną aprobatą radnych Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.
 
- Myślę, że to najpiękniejszy prezent dla wszystkich mam. (...) Wiem, że to ważny i bardzo oczekiwany sprzęt - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 
 
Specjalistyczne łóżko porodowe umożliwia ustawienie pacjentki we wszystkich pozycjach porodu - klasycznej, siedzącej, bocznej, klęczącej, kucznej z unikalnym oparciem dla nóg. Zaś sterownik ręczny umożliwia dodatkową elektryczną regulację wysokości łóżka, nachylenia siedziska oraz podnoszenia i opuszcza oparcia. Takie łóżko porodowe wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa matki i dziecka oraz zapewnia pacjentkom komfortowe warunki w trakcie porodu i połogu.
 
- Jestem przekonana, że to najlepszy prezent z okazji dzisiejszego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka, jaki możemy zrobić wszystkim mamom, które decydują się rodzić w ostrowskim szpitalu i ich maleństwom - dodaje Beata Klimek.
 
To kolejne, na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni, wsparcie ostrowskiego samorządu dla miejscowej lecznicy. Wcześniej władze Ostrowa Wlkp.  na zakup nowoczesnego ultrasonografu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz łóżek do intensywnej terapii dla pacjentów leczonych z powodu Covid-19 i wózka jezdnego do aparatu EKG dla Oddziału Internistycznego, przekazały 208 tys. zł.
 
(alf)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również