iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Liczyła się każda sekunda... Policyjna eskorta do szpitala

2022-04-22 12:07:33
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Niecodzienną interwencję podjęli funkcjonariusze ostrowskiej drogówki, gdy w miejscowości Antonin zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, w którym znajdowała się kobieta, która potrzebowała pilnej pomocy lekarskiej. Mundurowi wiedzieli, że liczy się każda sekunda, w związku z czym podjęli pilotaż i bezpiecznie doprowadzili pojazd do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

 


W niedzielę, 17, kwietnia przed godziną 13.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim – mł.asp. Maciej Nowicki oraz post. Kacper Kałużny pełnili służbę na terenie gminy Przygodzice.

 

- Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, kierowany przez mieszkańca gminy Przygodzice. Po zatrzymaniu się pojazdu marki Mercedes, pasażerka wyszła z samochodu i zaczęła tracić równowagę. Kierowca poinformował funkcjonariuszy, iż wiezie żonę do szpitala, ponieważ potrzebuje pilnej pomocy medycznej - informuje ostrowska policja.

 

W związku, iż stan kobiety był poważny i liczyła się każda sekunda, policjanci podjęli natychmiastową decyzję o pilotażu pojazdu do placówki medycznej. Funkcjonariusze pomogli wsiąść kobiecie do samochodu, a następnie włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i udali się do ostrowskiego szpitala. Przy wjeździe do Ostrowa wparcia udzielił drugi patrol, który zamykał pilotaż.

Dzięki pomocy policjantów kierowca sprawnie i bezpiecznie dojechał na miejsce, a kobieta uzyskała pomoc specjalistów.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również