iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Leśny plac zabaw edukuje i bawi

Zdjęcie: Gmina Ostrów Wlkp.
We Wtórku pośród drzew powstała dla najmłodszych mieszkańców oaza edukacyjno-zabawowa.

Budowa leśnego parku zabaw ze ścieżką zdrowia i elementami edukacyjnymi pochłonęła niemal 160 tys. zł, z czego 101 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kilka dni temu nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, w skład którego wchodzi plac zabaw z licznymi elementami zabawowymi oraz leśna ścieżka zdrowia, a wszystko dodatkowo okraszone jest małą architekturą.

 

- Mieliśmy jeszcze środki do wykorzystania z Lokalnej Grupy Działania. Przygotowaliśmy zatem bardzo ciekawy projekt. Udało się pozyskać dofinansowanie i tak powstał pierwszy tego typu kompleks w Gminie Ostrów Wielkopolski, położony w lesie, z dala od ulicznego zgiełku. Mam nadzieję, że będzie to jedno z ulubionych miejsc dzieci i rodziców. Miejsce, które będzie świetnym urozmaiceniem dla dotychczasowych zabaw – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

 

Otwarcie kompleksu było świętem dla całej lokalnej społeczności, podczas którego nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki, lody i słodkie przekąski dla najmłodszych. Zaś nieco starsi mogli raczyć się grochówką oraz oddać pląsom na zabawie tanecznej.

 

(alf)Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI