iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Lepiej zapobiegać, niż leczyć!

2021-05-21 12:05:00
Rusza projekt związany z profilaktyką nowotworów skóry, skierowany do mieszkańców aglomeracji kalisko-ostrowskiej. O jego szczegółach rozmawiano w Stawiszynie, gdzie pojawili się m.in. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, Krzysztof Nosal, starosta kaliski, lek. Sebastian Łaźniak - realizator programu zdrowotnego oraz Ewa Milewska, dyrektor biura SAKO.

W ramach programu przebadanych zostanie 4 500 aktywnych zawodowo mieszkańców aglomeracji kalisko-ostrowskiej, w wieku od 50 do 64 lat. Projekt swym zasięgiem obejmuje 24 gminy i miasta, a głównym jego celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych skóry.

- Program, którego realizację rozpoczynamy, stanowi kolejny projekt o charakterze zdrowotnym, przygotowany w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. (...) Zachęcamy mieszkańców aglomeracji do skorzystania z bezpłatnego badania, które pozwoli na wczesne wykrycie ciężkiej choroby, a tym samym szybsze podjęcie leczenia i powrót do zdrowia - zwraca uwagę Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, a także prezes zarządu SAKO.

Projekt „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Całkowita wartość projektu to 1 mln 261 tys. zł, z czego 1 mln 198 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

Aby zgłosić się na badanie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://stopczerniak.ako.pl bądź zadzwonić na numer bezpłatnej infolinii: 800 808 006.

(alf)Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK