iOstrowWlkp.pl reklamy
Wielkanoc

Lanie dla tradycji

2017-04-16 08:04:00
Poniedziałek wielkanocny nieodzownie związany jest z oblewaniem się wodą. Pamiętajmy jednak, że za wybryki chuligańskie z przesadnym "świętowaniem", można zostać ukaranym mandatem karnym lub wnioskiem do sądu.

Wielokrotnie jednak oblewanie wodą, związane jest nie tyle z tradycją, co z wybrykami chuligańskimi młodych ludzi. 
 
Polegają one na oblewaniu przechodniów w sposób, który może wyrządzić krzywdę zwłaszcza osobom starszym i dzieciom oraz przyczynić się do zniszczenia odzieży. Polewanie wiadrem wody osób wsiadających lub wysiadających z autobusów, polewanie przechodniów jest czynem zabronionym.
 
Niepokojącym zjawiskiem jest również rzucanie w przejeżdżające pojazdy woreczkami wypełnionymi wodą. Powoduje to bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym.Za wybryki chuligańskie związane z oblewaniem wodą można zostać ukaranym mandatem karnym, głównie wtedy, gdy dojdzie do zniszczenia mienia, np. ubrania czy wnętrza samochodu. Chuliganom grożą kary grzywny, a gdy dojdzie dla większych strat czy zniszczeń, nawet kara pozbawienia wolności.
 
Podczas hołdowania tradycji „lanego poniedziałku” nie przekraczajmy granic dobrego smaku, gdyż takie postępowanie może zakończyć się mandatem lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu za czyn z art. 51 kodeksu wykroczeń, mówiący o zakłóceniu porządku publicznego. W tym dniu policjanci będą zdecydowanie reagować na tego typu wybryki chuligańskie.

Tagi: wielkanoc

Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU