iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

„Laboratoria Przyszłości” w ostrowskiej szkole

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Od stycznia w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim wdrażany jest Program „Laboratoria Przyszłości”. Program ten jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Starostwo Powiatowe przystąpiło do tego programu i pozyskało kwotę 60 tys. zł na zorganizowanie i wyposażenie w Zespole Szkół Specjalnych laboratorium, którego celem jest wspieranie kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach projektu zakupiono wyposażenie wartości 60000 złotych. Szkoła została wyposażona w innowacyjne pomoce dydaktyczne, takie jak nowoczesny sprzęt stolarski i malarski, specjalistyczną drukarkę 3D, maszynę do szycia, sprzęt do nagrań i obróbki dźwięku i wideo oraz specjalistyczne akcesoria gospodarstwa domowego. Wyposażenie wspiera kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych. Uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych pomaga w nauce organizacji pracy zespołowej, dbania o porządek na stanowisku pracy oraz niezwykle istotnej umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym.

Podczas wizyty starosty Pawła Rajskiego w Zespole Szkół Specjalnych na „Dniu Laboratorium” uczniowie z dumą prezentowali umiejętności posługiwania się robotem wielofunkcyjnym, mikserami, piekarnikami, sokowirówką, tosterami i gofrownicami. W pracowni komputerowej największe emocje uczniów dzieci budziła drukarka 3D. Oczywiście znalazł się również czas by wspólnie uraczyć się przyrządzanymi daniami. - Doceniamy to, że organ prowadzący umożliwił naszym uczniom naukę poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności. Chęć operowania ciekawymi nowoczesnymi sprzętami jest olbrzymia. Ważne jest, że dzieci ze niepełnosprawnościami sprzężonymi dostają możliwość pracy z mobilnym sprzętem z użyciem Power Linku i komunikatorami Sensor Mysz do sterowania urządzeniami elektrycznymi. Laboratorium przyszłości to technologiczny skok w przyszłość – powiedziała Beata Serbakowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

Nowoczesne wyposażenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w niespotykanym dotąd zakresie uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać zainteresowania. Dla Zespołu Szkół Specjalnych „Laboratoria Przyszłości” są radosnym wyzwaniem i bodźcem do tworzenia nowoczesnej szkoły.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI